Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tether, dijital eğitimi küresel anlamda geliştirmek için Tether Edu’yu başlatıyor

Tether, küresel dijital eğitimi güçlendirmek amacıyla başlatacağı Tether Edu programını duyurdu. Blockchain eğitiminin yanında tasarım, yapay zeka, kodlama gibi dijital alanları kapsayan programlar sunacak eğitim programı, kişisel gelişimi teşvik ederek dijital beceri gelişimini daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanacak olan platform, iş birlikleri ve stratejik girişimlerle eğitim kaynaklarına erişimi artırmayı amaçlıyor.

Tether, küresel dijital eğitimi

Kripto para sektörünün öncü şirketlerinden Tether, kişisel gelişimi teşvik ederek dijital beceri gelişiminin daha erişilebilir olmasını sağlayacak bir eğitim girişim olan Tether Edu'yu duyurdu. Tether'in eğitim kolu Tether Edu, şirket tarafından desteklenen çeşitli küresel eğitim programlarının koordinasyonunun sorumluluğunu üstlenecek.

Tether Edu, sektörün öncüleri ve uzmanlarıyla iş birliği yaparak blockchain eğitiminin yanında tasarım, yapay zeka, kodlama ve daha birçok dijital eğitim alanını da kapsayacak. Program aynı zamanda hibrit kurslar, özel atölye çalışmaları ve ustalık sınıfı programları sunacak. Platform, belirli dijital endüstrilerdeki en son trendleri uygulayan akıllı bir eğitim ortamı sağlayacak.

Tether Edu özellikle; Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Asya'daki gelişmekte olan pazarlara odaklanacak fakat dünya genelindeki diğer pazarları da kapsayacak.

Tether CEO'su Paolo Ardoino, "Tether Edu, gelişmekte olan pazarları güçlendirmeye odaklanarak dünya çapında dijital eğitimi yönlendirme konusundaki kararlılığımızda ileriye doğru bir atılımı temsil ediyor. USDt gibi finansal araçların sadece işlem araçları olmadığına, aynı zamanda ekonomi tarihini yeniden yazabilen katalizörler olduğuna inanıyoruz. Tether Edu, bu yolculukta refahı ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için temel taşı görevi görüyor. Eğitim, katılımcılara temel dijital beceriler kazandırarak bilgi eksikliklerini kapatmayı, bireyleri güçlendirmeyi ve ekonomik büyümeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Tether Edu gibi eğitim girişimleri yalnızca zihinleri zenginleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda küresel ölçekte ekonomik güçlenmenin ve refahın temellerini de inşa ediyor." dedi.

Tether, Gürcistan’daki Dijital Endüstri Akademisi ve Tayland’ın en büyük yerel borsası Bitkub gibi etkili kuruluşlarla da iş birlikleri gerçekleştiriyor. Bu stratejik girişimler eğitim kaynaklarına erişimi kolaylaştırmayı, topluluklarda stablecoin'ler ve blockchain teknolojisine ilişkin farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Tether Edu, dünya çapında yenilikçi kurslar ve eğitim kaynakları sağlamaya hazırlanırken, ekibinde aktif olarak yer alacak yetenekli bireyler arıyor. 

Hibya Haber Ajansı