Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tether, yapay zeka odağını genişletiyor

Tether, kurduğu yapay zeka odaklı yeni bölümüyle yenilikçiliğe vurgu yaparak yapay zekanın geleceğini şekillendirmedeki konumunu güçlendiriyor. Bu hamleyle Tether, çok modlu yapay zeka modellerinin geliştirilmesine liderlik ederken endüstri standartlarını belirlemeyi ve iş birliklerine öncülük etmeyi planlıyor.

Tether, kurduğu yapay zeka

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden Tether, yapay zeka odağını stratejik olarak genişlettiğini ve kendisini yenilikçiliğin ön saflarında konumlandırdığını duyurdu. Bu önemli hamle, Tether'in yapay zeka erişilebilirliğini ve verimliliğini artırma hedefini öne çıkarırken, teknolojinin geleceğini şekillendirme konusundaki konumunu daha da güçlendiriyor.

Temel ürünü USDt için 100 milyar doları aşan piyasa değeri ve yenilenebilir eşler arası telekomünikasyon, enerji, bitcoin madenciliği de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki stratejik projeleriyle tanınan Tether, bu alandaki yatırımlarını sürdürüyor. Yapay zeka teknolojilerinin Big Tech tarafından tekelleştirilmesine ilişkin endişeler artarken Tether, bu hamleyle yapay zeka modeli geliştirme sürecindeki şeffaflığı ve gizliliği desteklemek için önemli bir adım atmayı hedefliyor.

Tether çok modlu yapay zeka modellerinin gelişimine öncülük etmeyi planlıyor

Tether, yapay zeka odağının genişletilmesi birkaç önemli alana odaklanıyor. Şirket ilk olarak yeni endüstri standartlarını belirlemek, yapay zeka teknolojisinde yenilikçiliği ve erişilebilirliği artırmak için açık kaynaklı, çok modlu yapay zekâ modellerinin geliştirilmesine öncülük etmeyi planlıyor. Aynı zamanda yapay zeka çözümlerinin pazar odaklı ürünlere sorunsuz bir biçimde entegre edilmesine yönelik iş birliklerine de öncülük edilecek. Gerçek dünyadaki zorlukların üstesinden gelmek için teknolojiden yararlanmayı planlayan şirket, topluluk katkıları aracılığıyla daha geniş ekosistemle aktif olarak etkileşime girerek yenilikçi projelerini sergilerken yapay zeka alanında da ilerlemeyi amaçlıyor.

Ayrıca, Tether gelişen yapay zeka bölümüne katkıda bulunmak üzere üst düzey yeteneklere yönelik küresel bir işe alım kampanyasını da duyurdu. En son teknoloji alanlarına yönelik gerçekleşen bu genişleme, şirket için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

“Northern Data Group'a yaptığımız yatırım, vizyonumuzla mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor”

Tether’in yapay zeka yatırımları hakkında yorum yapan Tether CEO'su Paolo Ardoino, "Yapay zeka hem gerçek hem de dijital dünyalarda hayatımızın neredeyse her alanında devrim yaratmaya hazır. Dayanıklı ve yüksek performanslı teknolojilerle tanınan Northern Data Group'a yaptığımız yatırım, vizyonumuzla mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Tether içinde yeni bir bölüm kurarak yapay zeka sınırlarını yeniden tanımlıyor. Ayrıca, gizliliği koruyan açık yapay zeka teknolojisini demokratikleştiren Tether, inovasyon için sektör kriterlerini belirliyor. Bu kriterler ise kullanışlılık ve şeffaflık” dedi.

Hibya Haber Ajansı