Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜİK – Perakende satışlar Aralık’ta yıllık yüzde 11,4 arttı

İSTANBUL – 13.02.2024 – HİBYA – Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi Aralık ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,4 arttı.

İSTANBUL - 13.02.2024 -

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, aynı dönemde gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 8,7, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 16,9 artarken, otomotiv yakıtı satışları yüzde 5,1 azaldı.

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 1,7 arttı. Aynı dönemde gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 2,3 ve otomotiv yakıtı satışları yüzde 1,8 arttı.

Cari fiyatlarla perakende ciro Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 80,0 arttı. Aynı dönemde gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 78,8  gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 85,1  otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 62,9 arttı.

Cari fiyatlarla perakende ciro Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 4,3 arttı. Aynı dönemde gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 4,1,  gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 5,0 ve tomotiv yakıtı satışları yüzde 1,9 arttı

Hibya Haber Ajansı