Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluçalireis müze denizaltısı, Çanakkale Deniz Müzesinde sergilenecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 29 yıl görev yapan Uluçalireis müze denizaltısının, Gölcük Tersanesinde kapsamlı bakım ve restorasyona tabi tutulması sonrasında, Çanakkale Deniz Müzesinde sergilenmek üzere Çanakkale’ye intikal ettirildiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB),

Deniz Kuvvetlerinde, 1971-2000 yılları arasında 29 yıl görev yapan Uluçalireis müze denizaltısının, Gölcük Tersanesinde kapsamlı bakım ve restorasyona tabi tutulması sonrasında, Çanakkale Deniz Müzesinde sergilenmek üzere Çanakkale’ye intikal ettirildiği ve burada Kuzey Deniz Saha Komutanı Tümamiral Rafet Oktar ve Çanakkale Boğaz Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen’in de katıldığı törenle karşılandığı bildirildi.

S-338 Borda numaralı Uluçalireis hizmette bulunduğu süre zarfında; 37 Milli ve 9 NATO Tatbikatı’na, 12 cephe ve 7 rotasyon görevi, 160 talim torpidosu atışı, birçok mayın döküş eğitimi, SAT-Denizaltı müşterek eğitimi, Kurtarma Gemisi-Denizaltı müşterek eğitimi, bin 645 kez dalış gerçekleştirdiği belirtildi.

Hizmet dışına ayrılmasına müteakip ilk müze denizaltısı olarak tadil edilen Uluçalireis, kısa bir süre sonra Çanakkale Deniz Müzesinde halkın ziyaretine açılacak.

Hibya Haber Ajansı