Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜNLÜ Menkul Değerler ile gerçekleşen CarrefourSA kira sertifikası ihracına yoğun ilgi

ÜNLÜ Menkul Değerler aracılığıyla gerçekleştirilen, Kalkınma Yatırım Varlık Kiralama A.Ş’nin ihraççı ve CarrefourSA Sabancı Ticaret Merkezi’nin fon kullanıcısı olduğu kira sertifikalarının satışı tamamlandı. 100 milyon TL olarak çıkılan ihraca gelen yoğun ilgi üzerine, ihraç limiti olan 250 milyon TL’lik satış gerçekleştirildi.

ÜNLÜ Menkul Değerler aracılığıyla

 Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bu ihraç ile başarılı çalışmalarımıza bir yenisini eklemiş olduk. Liderlik vizyonumuz ve yönetim anlayışımızla gelecekte de sermaye piyasalarında öncü rol oynamaya devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ Menkul Değerler aracılığında gerçekleşen, Kalkınma Yatırım Varlık Kiralama A.Ş’nin ihraççısı olduğu CarrefourSA kira sertifikası ihracı başarıyla tamamlandı. İhraç edilen sertifikalara gelen yoğun talep üzerine, maksimum nominal ihraç tutarı olan 250 milyon TL’lik satış gerçekleştirildi. Söz konusu borçlanma aracı SPK’nın yatırım kuruluşlarına ilişkin düzenlemelerinde tanımlanan yurt içindeki nitelikli yatırımcılara satılırken, vadesi 179 gün olarak belirlendi.

ÜNLÜ Menkul Değerler aracılığı ile bir sermaye piyasası işlemini daha üst limitten başarıyla tamamladıklarını ifade eden ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bu ihraç ile başarılı çalışmalarımıza bir yenisini eklemiş olduk. Liderlik vizyonumuz ve yönetim anlayışımızla gelecekte de sermaye piyasalarında öncü rol oynamaya devam edeceğiz. Sermaye piyasalarımıza derinlik kazandırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu ihraç aynı zamanda nitelikli yatırımcılara ulaşma konusundaki gücümüzü de gösteriyor. Bu başarıda bize katkı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

ÜNLÜ & Co Hakkında 

1996 yılında kurulan ÜNLÜ & Co Grubu, kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği 129 başarılı işlem ve 18 milyar ABD doları toplam işlem boyutu ile Türkiye’nin lider birleşme ve satın alma danışmanı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket ayrıca, 2010’dan bugüne 30 mn USD’nin üzerinde değere sahip işlemlerde; gerçekleşen toplam işlem adedi, toplam sınır ötesi işlem adedi, toplam özel fon işlem adedi sıralamalarında da lider konumda. (Kaynak: Mergermarket)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2010-2022 yılı arasındaki halka arzlar, ikincil halka arzlar ve hızlandırılmış talep toplama (accelerated book building) işlemlerini içeren sermaye piyasası işlemlerinde, özelleştirmeler hariç yüzde 22 pazar payı, 32 işlem ve 3 milyar dolarlık işlem tutarı ile tüm finans kurumları içinde ikinci sırada yer alıyor. (Kaynak: Bloomberg)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2013 yılından bu yana toplam 31 adet borçlanma aracı ihracı ile toplamda 2,2 milyar TL’nin üzerinde bir hacim oluşturdu. (Kaynak: Borsa İstanbul)

Türkiye’nin lider tahsili gecikmiş alacak yönetimi şirketlerinden biri olan İstanbul Varlık, toplam 419 milyon TL’lik yatırım ile 4,4 milyar TL anapara büyüklüğünde portföye sahip.

ÜNLÜ & Co ayrıca, ÜNLÜ Menkul Değerler çatısı altında faaliyet gösteren DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyor. DAHA faaliyetleri kapsamında yönetilen varlıkların tutarı Haziran 2023 itibarıyla 15,3 milyar TL seviyesinde. Varlık Yönetim hizmetlerinde ise, 280’den fazla çalışanıyla Fon ve Portföy Yönetimi, ÜNLÜ Alternatif Yatırımlar ve Tahsili Gecikmiş Alacak Yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor. Varlık Yönetimi grubu altında yönetilen varlık tutarı ise 8 milyar TL’ye ulaştı.

Merkezi İstanbul’da olan ve 500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co Grubu’nun ayrıca İstanbul- Bağdat Caddesi, Ankara, İzmir ve Antalya’da şubeleri, New York ve Londra’da ise iştirakleri bulunuyor.

Ödüllerimizden

Euromoney

Market Leaders 2022- Investment Banking/ Yatırım Bankacılığı-Türkiye Pazar Lideri

Awards for Excellence 2016 / 2019 – Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası

Awards for Excellence 2015 – Yılın En İyi Birleşme ve Satın Alma Danışmanı

EMEA Finance

Europe Banking Awards 2022-Europe “Corporate Social Responsibility”, “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, “Best Debt House-Turkey” Ödülleri

Achievement Awards 2022- Best M&A House-CEE Ödülü

Europe Banking Awards 2021 – “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, CEE/ CIS Bölgeleri “Financial Inclusion” Ödülleri

Europe Banking Awards 2020 – Türkiye’nin En İyi Birleşme & Satın Alma Şirketi Ödülü

Mergermarket

Avrupa M&A Ödülleri- Türkiye’de Yılın Birleşme ve Satın Alma Finansal Danışmanı

BV Awards

2022, 2021, 2020 – “Best Invesment Research Team-Turkey/ Türkiye- En İyi Araştırma Ekibi”

12th & 13th M&A Atlas Awards- Yılın Küresel Birleşme & Satınalma İşlemi- Gelişmekte Olan Ülkeler Yılın Yatırım Bankası

 

TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri

Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2020

Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2019

Toplumsal Değer Projesi (ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi) -2019

Altın Lider Ödülleri-2022- En Beğenilen 50 CEO, En Beğenilen 50 CHRO Ödülleri

Globee Business Awards- Best Use of YouTube/ ÜNLÜ The Club- Gold Globee Ödülü

Stevie International Business Awards 2022- Financial & Market Data Information Solution/ ÜNLÜ The Club- Gold Stevie Ödülü

21. Capital En Beğenilen Şirketler Araştırması- En Beğenilen Aracı Kurum- Birincilik Ödülü

Globee- 2021 Business Excellence Awards- Öğrenme Yönetimi Çözümleri Kategorisi- Altın Ödül

Stevie Awards for Great Employers (SAGE) 2021- Öğrenme Teknolojleri Uygulamaları Kategorisi- Gümüş Ödül

Bonds & Loans 2021- Yılın Yerel Para Birimi Tahvil İhracı- Pegasus Havayolları A.Ş.

ARC Awards 2021 – İç Tasarım Gold Ödül / Geleneksel Faaliyet Raporu Silver Ödül / Yönetim Kurulu Başkanı Metni Silver Ödül

ACQ5 Global Awards 2020 – Türkiye – Yılın Yatırım Bankası

Bonds & Loans 2020 – Yılın Proje Finansmanı Finalisti – Unifree Duty Free Anonim Şirketi Üçüncü Havalimanı Projesi / Yılın Yapılandırılmış Tahvil İhracı Runner-Up – ÜNLÜ Menkul Hasat Varlık Finansman Fonu/ Tarfin Tarım A.Ş.

Sardis Awards – Pozitif Sosyal Etki – Toplumsal Cinsiyet Eşitliği / ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi / Gümüş Sardis

www.unluco.com

www.unlumenkul.com 

Hibya Haber Ajansı