Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VİOP teknik analizi

Dün günün ilk saatlerindeki tepki denemelerine rağmen günün genelinde negatif bir seyir izleyen Haziran vadeli endeks 30 sözleşmesi günü %1.12 değer kaybı ile 11494.75 seviyesinden tamamladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

F_XU0300624 “Haziran 2024 Vade Endeks 30 Sözleşmesi”

Dün günün ilk saatlerindeki tepki denemelerine rağmen günün genelinde negatif bir seyir izleyen Haziran vadeli endeks 30 sözleşmesi günü %1.12 değer kaybı ile 11494.75 seviyesinden tamamladı. Cuma günü kısa vadeli yükseliş trend desteğinin altına sarkan sözleşmede geri çekilme eğiliminin devamını görüyoruz.

Kısa vadeli göstergelerden sonra orta vadeli gösterge olan MACD’in de sat konumunda geçmiş olmasını negatif görünümü artıran teknik unsur olarak gösterebiliriz.

Diğer yandan 4 Nisan’dan düne kadarki süreçte üzerinde hareket edilen 22 günlük ortalamanın da altına inilmiş olması diğer olumsuz bulduğumuz unsur olarak söyleyebiliriz.

Bu dönemde uzun pozisyon taşıyanlar açısından risklin daha da artığını düşünüyoruz. Önceki günlerde destek noktası olarak takip ettiğimiz ve artık direnç konumuna geçen 11588 seviyesinin altında kalındıkça sözleşmede geri çekilme eğiliminin devamını bekliyor olacağımızdan, bu seviyenin altında kısa pozisyon tarafında olunmasının yararlı olacağı kanaatindeyiz.

Güne hafif pozitif başlamasını beklediğimiz sözleşmede 11450-11588 bandını gün içi destek ve direnç seviyeleri olarak takip edeceğiz.

11450 ara desteğinin kırılması durumunda sözleşmede kısa vade açısından daha önemli destek noktaları olarak gördüğümüz 11130-11110 bandına kadar geri çekilme eğiliminin devamını görebiliriz.

Kaynak: A1 Capital

Hibya Haber Ajansı