Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Xi: Hunan eyaleti Çin tarzı modernizasyonda yeni bir bölüm yazmalı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin’in Hunan eyaletini reform ve inovasyona bağlı kalmaya, Çin tarzı modernizasyonu ilerletmede yeni bir bölüm yazmak için gerçekçi ve pragmatik bir yaklaşım izlemeye çağırdı.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping,

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in Hunan eyaletini reform ve inovasyona bağlı kalmaya, Çin tarzı modernizasyonu ilerletmede yeni bir bölüm yazmak için gerçekçi ve pragmatik bir yaklaşım izlemeye çağırdı.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı olan Xi Jinping, kısa süre önce Çin’in orta kesimindeki Hunan eyaletinde incelemelerde bulundu.

Xi, Hunan’ı başlıca ve gelişmiş imalat endüstrileri için ulusal bir merkez ve temel rekabet gücüne sahip bir bilim-teknoloji ve inovasyon merkezi haline gelmek için çalışmaya, Çin'in iç bölgelerindeki reform ve dışa açılma için örnek olmaya devam etmeye çağırdı.

İşletmelerin bilimsel ve teknolojik inovasyondaki merkezi konumunun pekiştirilmesi gerektiğine işaret eden Xi, inovasyon, sektör, sermaye ve insan kaynakları zincirlerinin daha derin şekilde entegre olması, kritik teknoloji ve ekipmanlara dair araştırmaların hızlandırılması ve ileri teknolojili imalat sektörünün daha da geliştirilmesinin öneminin altını çizdi. 

Reformun derinleştirilmesinin önemine de vurgu yapan Xi Jinping, Hunan eyaletinin Kuşak ve Yol’un ortak inşasıyla derinden kaynaşması, yüksek standartlara sahip serbest ticaret pilot bölgesi oluşturması ve Çin-Afrika ekonomik ve ticari işbirliğini derinleştirmek için bir pilot bölge inşa etmesi gerektiğini söyledi.

Xi, Hunan eyaletinden ulusal gıda güvenliğini koruma sorumluluğunu üstlenmesini de istedi.

Hibya Haber Ajansı