Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zeytinburnu’nda gençler için pilotluk eğitimleri başlıyor

Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM)’nin ücretsiz olarak verdiği İha-1 Pilot 6. dönem eğitimleri başlıyor.

Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM)’nin

Zeytinburnu Gençlik Merkezi (ZEYGEM), gençlere yaygın olarak drone ehliyeti olarak bilinen İnsansız Hava Aracı (İha-1) Pilot sertifikası eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. 6. dönem İha-1 Pilot eğitimlerine başlayacak olan ZEYGEM’de ticari amaçlarla insansız hava aracı kullanmak isteyen gençlere gerekli bilgi ve beceriler kazandırılıyor. Bu sayede sivil havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli İHA pilotlarının yetiştirilmesine de katkı sağlanmış olunuyor.

Zeytinburnu’nda ikamet eden 15-25 yaş arası gençlere ücretsiz olarak verilen eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, eğitim sonunda; İHA hakkında genel bilgi sahibi olurken, İHA sahibi ve pilotunun sivil havacılık kuralları kapsamındaki yasal sorumluluklarını kavrıyor, hava aracının uçuş dinamiği ve prensiplerini öğrenerek, kumanda edilebilir sistemleri ve İHA ile ilgili teorik ve pratik eğitimler ile temel havacılık prensiplerine sahip oluyorlar.

Yaygın olarak drone ehliyeti diye anılan SHGM Onaylı Ticari İHA-1 ehliyeti ile ağırlığı 25 kilograma kadar olan cihazlar kullanılabiliyor. ZEYGEM eğitimleri, SHGM tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olan İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşiyor.

Eğitimle ilgili bilgiler

Başvuru Tarihleri: 25 Nisan – 10 Mayıs 2024
Eğitim Günleri: Cumartesi ve Pazar  [1. Grup: 10.00-13.00 / 2. Grup: 13.30-16.30]
Eğitim Başlama Tarihi: 18 Mayıs 2024 Cumartesi
Mülakat Tarihi: 11 Mayıs 2024 Cumartesi
Eğitim Bitiş Tarihi: 9 Haziran 2024 Pazar
Başvuru İçin: www.zeygem.org.tr

Hibya Haber Ajansı