Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çengel 5 operasyonlarında 220 şahsa adli işlem yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen “Çengel-5” Operasyonlarında 220 şahsa adli işlem yapıldığını ve 187 ton Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole el konulduğunu bildirdi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bakan Yerlikaya, Kaçak/Sahte Alkollü İçki Ticaretinin engellenmesine yönelik 81 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen “Çengel-5″ Operasyonlarında 220 şahsa adli işlem yapıldığını açıkladı.

Operasyon kapsamında 187 ton Kaçak/Sahte Alkol ile Etil Alkole el konulurken 35 milyon TL’lik vergi kaybının engellendiğini belirten Bakan Yerlikaya, ” Vatandaşımızın can güvenliği ve sağlığı için alkol kaçakçılarına ve sahte alkol üretimi yapanlara karşı operasyonlarımız artarak devam edecek.” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla 81 ilde vatandaşların can güvenliği ve sağlığını tehdit eden aynı zamanda Türkiye’nin büyük miktarda vergi kaybına uğramasına neden olan yasa dışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla “Çengel-5” Operasyonları düzenlendi.

Operasyonlar hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya “Operasyonlarda; 15 bin litre etil alkole, 188 bin litre kaçak/sahte alkollü içkiye, 6 bin 100 şişe kaçak/sahte alkollü içkiye, bin 300 adet boş şişe ve 7 bin 700 adet bandrole, 2 bin 100 adet alkol aroması ve 8 bin 700 adet etikete el konuldu. 12 adet kaçak alkollü içki imalathanesi deşifre edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede 35 milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildiği.” ifadelerini kullandı.

Operasyonu gerçekleştiren Polisleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarını tebrik eden Bakan Yerlikaya, kaçakçılara ve sahteciliğe bulaşanlara göz açtırmayacaklarını belirtti.